„Rodzina na Swoim” – single czują się oszukani

rodzina-na-swoim-single-czuja-sie-oszukani

Podjęta przez rząd decyzja dotycząca zakazu korzystania z programu „Rodzina na swoim” przez osoby samotne odbiła się echem wśród kilku milionów singli, którzy czują się rozczarowani tym, że zostali oszukani. Zgodnie z nowym projektem, który wszedł w życie 18 stycznia 2011, osoby samotne nie mogą liczyć na wsparcie państwa podczas nabywania mieszkania.

Pomimo obietnic, że ta grupa społeczna zostanie uwzględniona, przywilej dopłat nadal będzie zarezerwowany jedynie dla młodych małżeństw. Wiadomość ta wywołała falę protestów wśród singli, którzy postanowili działać w ochronie dopłat do mieszkania. Poprzez przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej chcą udowodnić rządzącym, że nie zgadzają się z ich polityką. Ponadto żądają dotrzymania obietnic przez rząd. Wprowadzenie tych zmian do programu „Rodzina na swoim” może odbić się na wielu młodych ludziach, dopiero rozpoczynających swoje samodzielne życie.

W Polsce, do wyjątków należą osoby, które mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości Gdynia za gotówkę. Dodatkowym problemem jest także zaostrzenie polityki banków względem przyznawania kredytów hipotecznych. Dlatego tak duże znaczenie ma dla młodych ludzi dopłata rządowa. Ułatwi im ona w dużym stopniu samodzielny start. Wszyscy zainteresowani tą sprawą mogą dowiedzieć się więcej na portalu społecznościowym Facebook, na którym organizatorzy protestu udzielają informacji. Miejmy nadzieje, że rozpoczęta akcja przyniesie zamierzone efekty, a rząd stanie na wysokości zadania i dotrzyma słowa.