Jaki materiał na schody?

Schody stworzone z różnego rodzaju materiału to jeden z największych eksperymentalnych elementów architektury. Projektowanie i budowa schodów ulepszyła i zmodernizowała się na przestrzeni lat. Jeśli jesteś w trakcie przeprowadzki do nowego domu lub mieszkania gdzie są schody, lub planujesz odświeżenie designu, nie bój się eksperymentować z różnymi materiałami budulcowymi.

Schody betonowe

Beton jest powszechnym materiałem używanym do budowy konstrukcji schodów. Dodatkowym plusem tego materiału są dogodne możliwości stworzenia pożądanego kształtu schodów. Jeśli zależy nam na krętych czy wygiętych schodach, beton będzie najlepszym wyborem. Jedyne co może nam przeszkadzać to kwestie wizualne schodów betonowych, które zazwyczaj nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Schody kamienne

Kamień jest następnym popularnym materiałem, używanym jako budulec. Wybierając ten materiał, mamy szeroki wachlarz kolorów i tekstur. Marmurowe czy granitowe schody będą świetnym rozwiązaniem dla mieszkania z tymi samymi dodatkami. Za to sam kamień to praktyczny wybór na schody znajdujące się w ogrodzie, czy zaraz przy wejściu do domu. Jest to świetna opcja, która doda elegancji twoim domowym wnętrzom.

Schody drewniane

Jednym z najbardziej stylowych dodatków aranżacji wnętrz, są schody drewniane. Drewno wspaniale wpasuje się do różnego rodzaju aranżacji (np. rustykalnej, folklorystycznej, lub współczesnej). Drewniane schody są idealnym rozwiązaniem do wnętrz o problematycznej przestrzeni.

Schody szklane

Jeśli chcesz nadać swojemu wnętrzu ultra-współczesnego stylu, szklane schody to najlepsza opcja. Dodadzą twojemu mieszkaniu elegancji, klasy i nuty luksusu. Początkowo szkło używane było w celu tworzenia delikatnych dodatków, jednak z czasem zaczęto je wykorzystywać przy tworzeniu wielu potężnych „schodowych” konstrukcji.

Schody metalowe

To budulec podatny na korozje czy rdzę, dlatego nie jest zalecanym materiałem do budowy schodów znajdujących się na zewnątrz domostw. Jednak metalowe schody we wnętrzu, to wspaniała opcja designerska, jeśli lubisz niekonwencjonalne aranżacje.

Bogaty asortyment różnego rodzaju schodów znajdą państwo na stronie sklepu Fontanot (https://pl.fontanotshop.com)