Jaką zastawę stołową wybrać na prezent?

Poszukując pomysłu na praktyczny, a zarazem elegancki prezent warto wziąć pod uwagę zastawę stołową. Podczas poszukiwań idealnego kompletu trzeba uwzględnić przede wszystkim upodobania danej osoby. Tylko wtedy znajdziemy zestaw, który naprawdę będzie przez nią używany. Oczywiście na pierwszym miejscu należy postawić wysoką jakość. Nie ma tutaj znaczenia posiadany budżet – jeśli nie posiadamy zbyt dużej ilości środków finansowych, to zdecydujmy się na zastawę składającą się z mniejszej liczby elementów.

Jakość materiału

Porcelanowa zastawa stołowa to najlepsza opcja, jeśli na pierwszym miejscu stawiamy jakość. Podczas wyboru musimy jednak zachować zdrowy rozsądek. Uważajmy na tworzywa, które jedynie imitują wyżej wspomniany materiał. Prawdziwa porcelana jest śnieżnobiała, jednak nie oznacza to, że tylko taka istnieje. Dużym zainteresowaniem cieszy się porcelana kremowa, która z oczywistych względów posiada żółty odcień.

Komplet obiadowy 18 elementowy Luminarc od Dajar

Trzeba jednak pamiętać, że dla osób bez doświadczenia każda biel jest taka sama. Właśnie dlatego należy porównać ze sobą odcienie różnych zestawów. Dopiero wtedy możemy ocenić prawdziwy stan zastawy stołowej. Należy wiedzieć, że porcelana nigdy nie powinna być poszarzała. Jeśli trafimy na takie produkty, to znak, że nie są one warte zakupu. Materiał posiada w swoim składzie domieszki, które obniżają jego wartość.

Gładka powierzchnia

Wybierając porcelanową zastawę stołową musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić stan powierzchni. Powinna być ona perfekcyjnie gładka. Nie ma tutaj miejsca na żadne zadziory, czy też inne niedoskonałości. Tutaj liczą się detale – na pierwszy rzut oka nie zauważymy nierówności. Należy sprawdzić powierzchnię pod światło. Unikajmy również produktów, które posiadają np. czarne punkciki, czy też inne wady. Eksperci twierdzą, że porcelana powinna być gładka niczym tafla lustra. Warto trzymać się tej zastawy.

Jeśli chcemy, aby nasz prezent zrobił wrażenie, to postawy na zastawę ponadczasową. Przed zakupem sprawdźmy jednak, jak wygląda kwestia przepuszczania światła. Prawdziwa porcelana przepuszcza światło. Wystarczy podłożyć dłoń pod talerzyk – jeśli nie będziemy jej w stanie zobaczyć, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z słabej jakości tworzywem. Oczywiście test należy przeprowadzać pod światło. Na uwagę zasługuje fakt, że szlachetna porcelana obrabiana jest ręcznie. Nie ma tutaj mowy o zautomatyzowanych procesach. Wszelkie wzory powstają w oparciu o umiejętności prawdziwych osób. To właśnie dlatego jest to materiał tak szlachetny.