Jak urządzić mieszkanie pod turystę?

Polskie miasta z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych turystów. Dlatego wielu Polaków kupuje mieszkanie pod wynajem i ogłasza swoje usługi na internetowych aplikacjach takich jak Booking czy Airbnb. Jest to dobry pomysł na dodatkowy przypływ gotówki.

Jednak co zrobić, żeby nasze mieszkanie stało się atrakcyjnym wyborem dla potencjalnego klienta?

CENA TO NIE WSZYSTKO

Oczywiście cena za nocleg jest ważna. Pamiętajmy jednak, że dla większej części zagranicznych turystów polskie ceny, nawet te wysokie, nie stanowią problemu. Zdecydowana większość turystów stawia na standard urządzenia i wyposażenia niż jak najniższą cenę za nocleg.

DESIGN TO JEST TO!

Bądź odważny, jeśli chodzi o tapety czy kolory ścian. Warto wybrać wzorzyste lub kolorowe tapety do pokoju dziennego, które będą prezentowały się cudownie na dużych ścianach przy kominku lub za miękką sofą. Dodatkowo nada to luksusowego efektu, który świetnie wyróżni się pomiędzy innymi opcjami mieszkań.

Jeśli chodzi o sypialnie, postaraj się wybierać kolory bardziej stonowane, aby wprowadzić atmosferę ogólnego relaksu. Dekoracja łóżka jest bardzo ważna. Postaraj się, aby pościel, koce i poduszki były dobrej jakości i prezentowały się zachęcająco na zdjęciach.

Dodatki  nadają charakteru pokojom i pomogą turyście poczuć się jak w domu niż następnym bezdusznym hotelowym pokoju. Fantastyczną opcją jest wybór dekoracji odwzorowujących charakter danego regionu Polski. Wzorzyste dywany, wyroby ceramiczne czy niespotykane rękodzieła są uniwersalne i wpasują się w każde wnętrze.

Postaraj się, aby styl mebli w pokojach był różnorodny. Nie bój mieszać tych vintage z nowoczesnymi. Nada to twoim wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. To samo tyczy się tekstyliów i materiałów. Postaraj się, aby charakteryzowały się żywymi kolorami i wzorami. Niech wszystko tworzy jedną, spójną całość.

POMOC SPECJALISTY

Spraw, aby twoje wnętrza wyglądały zachęcająco i „Instagramowo”. Jeśli chcesz, aby twoja inwestycja zwróciła się z nawiązką, a twoje mieszkanie zdobyło status „Must Book” na portalach wynajmu, dobrze jest skorzystać z usług firm (jak np. BB Construction) , które profesjonalnie zajmują się designem wnętrz i pomogą ci nadać niepowtarzalnego charakteru twojego mieszkania. Ważne, aby wystrój mieszkania był atrakcyjny dla turystów i wyróżniał się spośród konkurencji.