Jak pomyślnie urządzić biuro? 3 ważne zasady

io-centers-2673317_960_720

Biuro to miejsce, w którym nie tylko pracujemy, ale również realizujemy nasze społeczne przeznaczenie. Warto zadbać o to, by przestrzeń, w której spędzamy 8 godzin dziennie, była przyjazna i sprzyjała efektywnej pracy. Jak tego dokonać?

Kiedy ruszamy z własnym biznesem, do którego istnienia potrzebna jest nam przestrzeń biurowa, musimy znaleźć odpowiednie miejsce. Wyobraźmy sobie, że zdecydowaliśmy się na przykład na wynajem biura Imagine w Łodzi, które ostatnio jest bardzo popularne wśród inwestorów. Kiedy już mamy wybraną lokalizację oraz budynek, warto zadbać o wnętrze. W tym celu należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Oto one:

biuro kolorystyka

1. Nie działaj radykalnie!

Poważnym błędem wśród osób, które nie mają doświadczenia w urządzaniu biura, jest całościowe oddanie się jakiemuś silnemu stylowi. Jest to mocno niewskazane. Przestrzeń biurowa powinna być bowiem neutralna. Nie każdemu przecież może spodobać się motyw, jaki wybierzemy. Warto wiedzieć, że im bardziej nasze biuro będzie uniwersalne, tym sprawimy większe wrażenie profesjonalizmu – nie tylko na naszych pracownikach, ale przede wszystkim na klientach, którzy będą nas odwiedzać. Warto również celować w kolorystykę oraz rodzaj mebli kojarzący się z branżą, w której działamy. Wiadomo, że firmy funkcjonujące na nowszych rynkach (takich jak marketing internetowy) powinny być zaprojektowane zgodnie z zasadami innowacyjności i nowoczesności, kiedy to stawia się na niewymuszony luz i odcienie błękitu, szarości oraz bieli.

2. Celuj w załogę!

Jak wiadomo – to nasi pracownicy będą spędzać w biurze najwięcej czasu. Warto zadbać o to, by było im nie tylko wygodnie czy estetycznie, ale również komfortowo emocjonalnie. Ostatnio wielkie triumfy święcą biura stworzone w ustawieniu open space (czyli oparte na otwartej przestrzeni, w której nasi pracownicy pracują w jednym pokoju, mogąc się ze sobą komunikować werbalnie). Okazuje się, że taka konfiguracja pozytywnie wpływa na relacje społeczne naszego teamu. Dzięki tej metodzie nasi pracownicy polubią się i będą pracować w większym zgraniu. Ponadto – tego typu ustawienie ma swoje odbicie również w sferze funkcjonalnej. Należy pamiętać, że wspomaga ono efektywność pracy – drużyna nawzajem się motywuje, a problemy z komunikacją czy przepływem dokumentów w firmie znikają.

biuro dodatki rośliny

 3. Dodatki mają pozostać dodatkami!

Często popełnianym błędem podczas urządzania biura jest zbyt duża ilość dodatków, które w zamyśle miały zdobić naszą przestrzeń, a ostatecznie ją szpecą i obciążają. Ramki ze zdjęciami są ładne – to prawda. Ale całe biurko zastawione tymi ozdobami raczej nie będzie sprzyjało ani pracy, ani wizerunkowi. To samo dotyczy roślin w biurze. Delikatne akcenty roślinne są wskazane – stanowią ciekawy kontrast do mebli czy ścian oraz dają wrażenie nowoczesności. Jednak z kwiatami łatwo można przesadzić i zmienić naszą przestrzeń w istną dżunglę, przez którą trudno nam będzie się przedrzeć.