Hoker – przydatny w każdym domu

Hokery, mimo, że ich nazwa wywodzi się z nomenklatury barowej, to niezwykle praktyczne meble domowe. Są wielozadaniowe – znakomicie sprawdzają się w kuchni, w pokoju młodzieżowym, w przydomowym warsztacie oraz przy domowym barku.

Hokery pozwalają na optymalne wykorzystanie nawet bardzo małej przestrzeni. W mieszkaniach, w których nie ma miejsca na dużą jadalnię z tradycyjnym stołem, do spożywania posiłków możemy wykorzystać składane blaty przymocowane do ściany lub stanowiące przedłużenie parapetu.

W większych kuchniach hoker pozwala na zjedzenie śniadania przy kuchennej wyspie – kiedy nie mamy czasu serwowanie posiłku na stole jadalnianym. Wreszcie hoker to również świetny mebel roboczy przydatny w kuchni. Jeżeli czekają nas poważne kuchenne zadania, jak przetwory, krojenie sałatki, czy lepienie pierogów, lepiej nie męczyć nóg i kręgosłupa i wykonać je na siedząco. Hoker jest na tyle wysoki, że możemy swobodnie korzystać z niego przy kuchennym blacie.

Wybór hokerów jest ogromny, różnią się konstrukcją, designem, przeznaczeniem i oczywiście ceną. To, na jaki hoker się zdecydujemy, zależy od tego, jakie zadania ma spełniać i jak wpasuje się w wystrój wnętrza. Jeżeli hoker ma stanąć na niewielkiej powierzchni i zajmować jak najmniej miejsca, najlepiej zdecydować się na oszczędny w formie model bez oparcia i na trzech nogach lub na okrągłej podstawie. Atutem będzie bez wątpienia regulowana wysokość siedziska, dzięki czemu z mebla będą mogli komfortowo korzystać wszyscy domownicy. Jeżeli hoker ma spełniać funkcję roboczą i być często przenoszonym z miejsca w miejsce, jego waga będzie miała znaczenie – warto wybrać jak najlżejszy.

Jeżeli jednak hoker ma być częścią wyposażenia salonu lub pokoju relaksu i stanąć zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem przy barze, lepiej zdecydować się na cięższe i stabilniejsze modele na czterech metalowych nogach lub na okrągłej stalowej podstawie. Jeżeli mamy dość miejsca na bardziej masywne meble, warto zainteresować się hokerami z oparciem, które są wygodniejsze i lepiej nadają się do wielogodzinnego przesiadywania przy kieliszku czegoś mocniejszego. Idealny hoker barowy ma oczywiście również tapicerowane oparcie i siedzisko – na takim meblu można z przyjemnością spędzić długie i przyjemne godziny.

Design hokerów jest bardzo zróżnicowany. Standard znany z barów, czyli chromowane rurki oraz pikowane siedzisko z syntetycznej skóry to na szczęście nie jest jedyny dostępny wzór. Projektanci nie podchodzą do hokerów po macoszemu – dzisiejsze hokery są równie dopracowane, co fotele biurowe, czy fotele bujane.