Domy nowoczesne – przyszłość budownictwa

domy-nowoczesne-przyszlosc-budownictwa

Od jakiegoś czasu można w budownictwie zauważyć pewien trend – budownictwo nowoczesne. Jest to niewątpliwie znakomite rozwiązanie służące zdrowiu. Oprócz budynku oszczędzającego energię można stworzyć oazę, miejsce spokoju. Pytanie zatem, czy domy nowoczesne to rozwiązanie, które będzie koniecznością.

dom hybrydowy przykład

O tego typu domach jest głośno od dawna, jednak ciężko znaleźć przykład z polskiej ziemi. Próżno ich szukać na nowo powstałych osiedlach. Domy takie powstają poprzez wdrożenie nowoczesnych technologii, które są jeszcze nieznane. Można porównać to do telefonów komórkowych, które posiadali nieliczni, a teraz niektórzy nawet po kilka sztuk. Według szacunków koszt budowy takiego domu jest wyższy o jakieś 100 tys. zł. od domu tradycyjnego. Inwestycja ma zwracać się w przeciągu kilku lat. Dlaczego tak szybko? Otóż średni miesięczny koszt utrzymania takiego domu waha się w granicach 200 zł. Dodatkowo zaoszczędzamy czas, poprzez nie martwienie się takimi kwestiami, jak węgiel, czy drewno w okresie zimowym.

Niestety mimo wielkiego szumu wokół domów nowoczesnych w mediach, jako społeczeństwo jesteśmy dopiero w fazie poznawczej. W niedalekiej przyszłości powinniśmy zamienić ją na wdrożeniową. W zeszłym roku została wdrożona ustawa o odnawialnych źródłach energii, która powinna wpłynąć na rozwój domów energooszczędnych.

instalacja domu hybrydowego

Osoby chcące budować taki dom często zastanawiają się co to takiego jest. Mianowicie jest to budynek pasywny lub energooszczędny. Stosuje się w nim system hybrydowy, który składa się z kolektorów słonecznych, pompy ciepła, wentylacji mechanicznej, itp. Łączy w sobie wszystkie pożądane cechy, poprzez harmonijne dostosowanie do siebie komfortu oraz bezpieczeństwa. Oprócz środowiska dba także o zdrowie oraz portfel właściciela. Oferta takiego budynku skierowana jest do każdego człowieka, który świadomy jest jakości, ekonomii, zdrowia, czy ekologii. Co ważne inwestycja zwraca się od pierwszego dnia i niesie za sobą ogrom korzyści. Budowa domu ekologicznego to trochę tak jak z tabletami. Można kupić tani, którego jakość pozostawi wiele do życzenia, jak i drogi, który spełni nasze oczekiwania w 100%. Budownictwo pasywne to przede wszystkim solidne materiały o najwyższej jakości. Dzięki temu mamy gwarancję na lata.